Jdi na obsah Jdi na menu
 


10.2.2009 Kačce jsem včera nahmatala první zub.

22.11.2008  Kačka má za sebou prvmí návštěvu úrazové pohotovosti. Večer přepadla na kolík od šuplíku a měla prohlubeň v hlavě. Tak jsme radši vyrazili na chirurgii, absolvovala první rentgen a všechno je v pořádku.

Odpoledne po dvou týdnech jsem jí zase zkusila vnutit nějaké jídlo. Našla jsem vzorek mléčné rýžové kaše od Nutrilonu. Byla hezky slaďoučká, ale moc jsem do Kačky nedostala. Asi zkusíme zase mrkvičku.

21.11.2008  Kačka udělala dvě tempa po kolenou a říká mamama a bababa a nenene. Večer nás táta vyměnil za badminton, takže jsem poprvé uspávala obě děti sama. Žádný řev se naštěstí nekonal, Kačka usnula při prvním písničce Komáři se ženili. Kuba potřeboval času více, ale nakonec taky usnul. Jsem prostě úžasná.

Nova rulicka

17.10.2008 Dnešní novinka se bude netradičně týkat tatínka. Po třech letech soužití jsem se poprvé dočkala výměny prázdné ruličky na WC za nový toaletní papír. Bravooo!!!

Tento týden začla Kačka pérovat na kolenou. Taky se z ní stává průzkumnice. Opouští kuchyni a vydává se na cesty po bytě. Nejoblíbenějšími "hračkami" jsou šnůry od spotřebičů.

Prvni prikrmy 14.10. jsme začaly přikrmovat. Dnes už zvládla celou První lžičku - mrkvičku - 125g.

Boj o IKEA katalog Kubík je šikulka, ve školce sám jí, snad se někdy dočkáme i doma. Dnes si poprvé sám vysvlékl tričko. To jsem na něj byla pyšná. Taky Kačence podává hračky a neustále se jí věnuje. Bohužel někdy až moc. Stále přetrvává zájem o lampu, rádia a repráčky. Dnes okukoval propagační stánek, ze kterého se linula z velkých reproduktorů hudba, tak dlouho, až si vysloužil pohled a nálepku.  

Tradičně mají obě děti rýmu.

 3.10.2008 Kačence rostou vlásky a už se regulérně plazí. Doléčujeme další malou rýmu. Taky si s námi začala povídat. Zatím to vypadá, že nám nadává.Vzteklik

Kubík má kašlíky a je doma. V pondělí nás čeká sezení s homeopatem, tak jsem moc zvědavá. Očekávám, že ve mě odhalí příčinu všech jeho potíží, protože jsem neurotická, hysterická a vzteklá. Hlavně, když na to najde správné kuličky:-)

 

A kuk do supliku21.9.2008  Kačenka se začíná posouvat dopředu. Kubík začíná konečně rozlišovat gramatické osoby: Hezky mluví, kolikrát tak, že se na něj ani nemůžu zlobit.

22.8.2008 Kačka prodělává svou první rýmu. Nelíbí se jí ani utírání nosu, ani kapky, ani odsávání. Ale jinak je spokojená.

20.8.2008 Kačka si poprvé nacpala nožičku do pusinky. S Kubíčkem jsme tento týden začali chodit na chvíli do školky na hřiště. Zatím je spokojený. A oblíbil si Avril Lavigne.

9.8.2008 Po měsíci se konečně Kačenka otočila na bříško i přes levý bok. Začíná rotovat dokolečka a několikrát se jí povedlo přepadnout na záda. Ale natrénováno to ještě nemá.

29.7.2008 se Kačka začala smát nahlas, nebyl to ještě žádný záchvat, ale moc se jí líbil skákající Šimonek. Skákající maminka už tak srandovní nebyla, to se bavil víc tatínek.Rodice jsem si vycvicil k obrazu svemu

Kubíček nám taky dělá radost, občas už sám přiběhne a řekne si, že chce čůrat nebo kakat. Taky o sobě začíná mluvit v první osobě, sám popisuje, co dělal venku a určitě pozná žlutou barvu. Asi zná i další, ale nedokážu to z něj dostat.A jak zpet?

2.7.2008 O hodně dříve, než jsme to čekali, se Kačka otočila přes pravý bok na bříško. A strašně se rozčiluje, že to vždy nejde. A taky, když už je dlouho na bříšku a neumí se dostat na záda. A taky tehdy, když ji obrátím na záda. Takže skoro pořád. Ale druhá strana ji zatím nebere.

Na boku 26.6.2008 se Katka poprvé otočila na pravý bok. Bylo to den po preventivní prohlídce, na které dostala svou druhou injekci - 1. hexa. Bez reakce se to neobešlo, jeětě dopoledne měla přes 37 stupňů a chtěla se jen nosit. pak ale zabrala a otočení se povedlo. Od pondělí 30.6. se pokouší přes pravý bok dostat i na bříško a strašně se rozčiluje, že to nejde. Ještě neví, že si pár týdnů počká...

Kuba na nocniku23.5.2008 jsme po dlouhé době vytáhli nočník a Kuba na něj poprvé bez odporu sedl a při Červené Karkulce i chvíli vydržel sedět. Odpoledne se i vyčůral. Od té doby trénujeme tu s menšími a většími úspěchy, tu s menšími i většími havárkami.Důležité je, že už u toho neřve a nemám pocit, že mu hrozně ubližuji. Už jsme koupili i první slipečky s Autíčky a mašinkou Tomášem.